REVERSE-FLASH |
Reverse-Flash ( Tükörfordításban: Fordított Villám) a sorozatban nevéhez hűen tényleg a fordítottja, egyfajta negatív változata Barry Allennek.
Míg a Flash vörös jelmezt visel, és futás közben sárga villámokat generál, addig Reverse-Flash sárga kosztümöt visel és vörös villámok jellemzik és a mellkasán található villám tükörképe Barryének. A másik éles különbség, hogy Reverse-Flash gondolkodás és mérlegelés nélkül képes gyilkolni, viszont Flashre - a képregényekben - nem jellemző a gyilkolás. A harmadik nagy különbség a erő, aminek birtokában vannak: Barry képessége a gyorsaság, míg Reverse-Flash normál tempóban képes mozogni, viszont képes manipulálni (ZOOM), lelassítani az időt/környezetét maga körül, így mások számára úgy tűnik, hogy ő is Flash képességével bír. |
|
|
|
|
|
|
Jelenleg: Eobard Thawne
|
 |
Ki vagy mi a Reverse-Flash?
|
A képregényben: Eobard Thawne, a.k.a. Professor Zoom. egy időutazó a huszonötödik századból, kezdetben jó a viszonya Flash-el, később viszont meggyűlöli. Rekonstruálja a balesetet, ami megteremtette Flash-t. A Flashpoint paradox-ban ő megy vissza az időben, hogy megölje Barry-t és az édesanyját. Viszont később ráébred, hogy ha megöli Flash-t, akkor később ő maga sem válhat azzá, ami.
A sorozatban: Dr. Harrison Wells saját bevallása szerint, Eobard Thawne, és azért ment vissza az időben, hogy megölje Barryt, Flash édesanyjának megölésére nem volt oka...
A 17. epizód végre választ adott jó pár – Harrison Wellset és Eobard Thawne-t övező kérdésre. Habár Barry édesanyja halálának mikéntjére még mindig nem kaptunk választ, viszont már tudjuk, miként vált Eobard Thawne Harrison Wellsszé.
Eobard - eddig még nem ismert okoktól vezérelve - visszament az időben, hogy végezzen Barryvel, viszont nem számolt azzal, hogy ha a múltban megváltoztat valamit, legyen az egy apró dolog, a jövő jelentősen megváltozhat. Barry túlélte, Barry édesanyja, Nora Allen viszont meghalt – ennyit tudhatunk jelenleg arról az estéről. Arra a kérdésre, hogy mi volt a Reverse-Flash erejének elvesztésének oka, még nem kaptunk választ, csupán találgatni lehet.
Miután Eobard elveszítette az erejét, éveket kellett várnia, míg Harrison Wells elméjében megszületik a részecskegyorsító ötlete, ami csupán 2020-ra készült volna el. Eobard nem akart ennyi időt várni, így úgy döntött, kezébe veszi az irányítást, egy szerkezet segítségével lemásolta Harrison Wells DNS-ét, ami a férfi életébe került. Kinézetét Wellsé-re változtatta. Részletesen nem írom le, hiszen mindenki látta már mi történt azon az estén, inkább az eseményeket övező kérdésekkel foglalkozom.
a, Nora Allen halála:
Wells/Eobard soha nem jelentette ki, hogy ő ölte meg Nora Allent. Nora halálát mi sem láthattuk még. Ez felvet pár kérdést, mint például, lehet, hogy Nora halála baleset volt? Ha nem Eobard, akkor ki ölte meg?
b, Eobard mennyire Eboard a jelenben, és mennyire változtatta meg az, hogy lemásolta Harrison Wells DNS-ét?
Láthattuk az eredeti Wells viselkedését, és habár Eobard viselkedésével kapcsolatban nem lehet sokat leszűrni, láthatóan, a jelenben lévő Eobard személyisége keveredett Wellsével. Erre utalnak a producer, Kreisberg szavai, aki így nyilatkozott: „Eobard, amikor Wellsként a feleségéről beszélt, őszinte volt. Őszinték voltak az érzelmei.”
c, A részecskegyorsító robbanása véletlen volt?
Mielőtt Eobard végez Wellsszel, elmondja neki, hogy 2020-ban sikeresen be fogja indítani a részecskegyorsítót, ő viszont nem tud addig várni. Lehet a kapkodása volt az oka annak, hogy a baleset megtörtént? Viszont itt felvetődik a kérdés: Ha nem volt 2020-ban robbanás, hogyan vált Barry Flash-sé? Persze erre a képregény választ adhat: Barry maga válik azzá a villámmá, ami majd a fiatal Barrybe csap (részletesen: Érdekességek/Teóriák menü), így mindenképp Flash-sé válik, de akkor ez az esemény miért kötődik a részecskegyorsító beindításához?
|
|
Régi elméletek: |
1# - HARRISON WELLS ELMÉLET |
 |
Miután kiderültek a sorozatban szereplő karakterek nevei, az összes képregény rajongói Eddie Thawne-ra mutogatott, de amint lefutott az első epizód a céltáblára felkerült Dr. Harrison Wells neve is. Az, hogy képes ölni, manipulálni és hazudni csupán azért, hogy „Barryt jobb hőssé tegye” szorosan igazodott a képregénybeli Thawne PlayBook-jához.
Ám a furcsa, erős és személyes kapcsolata Flash-el felrúgta a játékszabályokat, így megingott a „Wells a Reverse-Flash” elmélet. Aztán jött a sárga jelmez, ami történetesen a Doktor birtokában van.
Sok teóriában Wells, a jövőbeni Thawne, aki visszautazott az időben, hogy biztosítsa Barry hőssé válását, ezzel megakadályozza a jövőben bekövetkező „Krízist” – azonban akad egy kis probléma: semmi bizonyítékot vagy rejtett utalást nem kaptunk eddig arra, hogy Wells képes utazni az időben, csupán annyit tudni, hogy tisztában van azzal, mit tartogat a jövő, és ezeket az információkat egy rejtélyes, jövőt mutató hologramos újságnak köszönheti.
A félévadzáró végi harc Wells és a Reverse-Flash között tovább bonyolítja a vele kapcsolatos elméleteket, melyek legtúlkomplikáltabbjai azt állítják, Wells tulajdonképpen magát verte meg, az időutazás segítségével, ami bizonyíték hiányában ismét nem áll túl stabil lábakon.
De ha nem ő Flash ősellensége, akkor: Hogy jutott hozzá egy Speedster-jelmezhez? Mit jelentett a végén a dermesztő Merry Chrismas, Reverse-Flash-hez hasonlóan elváltoztatott hangon? Miért gyógyultak be a sebek az arcán, és miért csak akkor, amikor a tachion gép működésbe lépett?
|
|
2# - HARRISON WELLS - BARRY ALLEN ELMÉLET - (KITÉRŐ) |
-
Ha nem lenne a 1x09 rész végén az a bizonyos Wells és a sárga-jelmez jelenet, akkor szinte biztosan állíthatnánk, hogy Wells Barry Allen, Bart Allen vagy Wally West a jövőből, így viszont elég kérdéses a dolog. Lehet csupán a nézők összezavarására tettek a készítők olyan jeleneteket a sorozatba, amikor azt sugallják, Barry és a Doki igenis hasonlítanak egymásra.
-
Erre – véletlennek nem mondható –, reakciók, bizonyos élethelyzetekre. És biztos, hogy Dr. Christina McGee, a Merkúr Labor vezetője sem véletlen hasonlította Barryt Dr. Wellshez. Egy biztos: ha Wells Barry a jövőből, akkor valaminek nagyon félre kellett siklania, hiszen Barryre nem jellemző a képregényekben, hogy csak úgy embereket öl.
Hetekig, részről-részre folyt jómagam és egy barátom közt a vita Barry és Harrison Wells karakteréről. A legutóbbi epizódban (1x13-The Nuclear Man) megerősítésre nyertem egyik teóriámmal kapcsolatban. Szóval, kezdjük az elején:

Mindannyian tudjuk – abból a bizonyos jövőbeli újságcikkből –, hogy Barry Allen, alias The Flash 2024. április 25-én eltűnt; ezzel az adattal már jó párszor volt szerencsénk szembesülni, mivel már a sorozat első epizódjában elénk tárták ezt a tényt. A fő kérdések persze a tudós, Harrison Wells kapcsán vetődtek fel: Miért és mennyiben érdekelt a doktor ebben az eseményben?

A show előrehaladtával a rajongók betekintést tehettek Harrison Wells elmondásai alapján a férfi múltjába – Wells és Joe beszélgetésének köszönhetően. Joe ugyanis nem talált meggyőző magyarázatot, hogy Wells miért költözött hirtelen Central Citybe – ez volt az első rész, amikor elgondolkoztam azon a lehetőségen, hogy Harrison Wells valójában Barry Allen.
A jelenlegi információmorzsákból és látottakból már tudhatjuk, a következő részekben szó lesz az időutazásról, Barry még kísérletezni is fog ennek a képességének kifejlesztésével/továbbfejlesztésével. Továbbá, ha nem is lennénk ezen információk birtokában, ha csak picit nyomozunk Flash után, hamar nyilvánvalóvá válik számunkra: az időutazás az egyik legfontosabb eleme lesz a sorozatnak a jövőben.
Jelenleg már azt is tudjuk – habár ezt már sejthettük -, az egyik vérminta, amit a gyilkosság helyszínén találtak, az a felnőtt Barryé – ebből következik: a felnőtt Barrynek ott kellett lennie azon az éjszakán, amikor Barry édesanyját megölték. Az egyetlen magyarázat: Barry visszament az időben.

Még nem tudjuk, mikor tette ezt meg, bár logikusnak tűnne az a nap, ami a titokzatos, jövő cikkeit tartalmazó újság kiadási dátuma.Barry a sárga villámot kibocsájtó Speedster, és a Reverse-Flash, akit már részben ismerhetünk, a vörös villámot produkáló személy.
Azt kell feltételeznünk, hogy Flash azért ment vissza az időben, hogy megmentse az édesanyját, nem pedig azért, hogy megölje. Meg akarta megmenteni az édesanyját a haláltól, az édesapját pedig a börtöntől.
Ezzel így rendben is volnánk?
Van még egy dolog, amin érdemes elgondolkodni: Mi történt, amikor Barry Allen visszautazott az időben? Barry 2024-ben tűnt el, de nincs említés arról, hogy visszatért volna, így ebből adódóan következik egy teória: Barry Allen valamiért ott ragadt vagy saját elhatározásából ott maradt, abban az idősíkban, ahová visszautazott, és álnéven folytatta tovább életét. Ez az álnév pedig nem más, mint valószínűleg Harrison Wells.
Ez kicsit nyakatekert teóriának tűnhet első hallásra, de gondoljunk csak bele: Wells váratlanul megjelenik Central Cityben, nem sokkal Nora Allen halála után. Rögeszmésen ragaszkodik a részecskegyorsító megépítéséhez, még akkor is, amikor a tudomására hozzák, a gépezet nagy valószínűséggel fel fog robbanni. Hiszen, ha nincs a robbanás, ő soha nem kapja vissza az erejét, és soha nem fogja teljesíteni azokat a dolgokat, amiket Flash-ként tett, melyek ki tudja, milyen következményekkel járnak.
Megfelejtkeztem arról, hogy Wells villámai pirosak, akár a Reverse-Flash-é. Ez talán köszönhető a tachion-gépezetnek is, de ki tudja.

Ez is csak egy elmélet a több száz közül...
Forrás: http://www.hypable.com
|
|
3# - HUNTER ZOLOMON ELMÉLET |
Már sokan emlegették Wells karakterével kapcsolatban, hogy talán ő lehet Hunter Zolomon, és miután a Harrison Wells karakterét játszó színész, Tom Cavanagh úgy nyilatkozott, hogy ő is egy Reverse-Flash, de nem olyan gonosz, mint amilyennek a rajongók gondolják, ez a teória megerősítést nyert.
De ki is Hunter Zolomon?
A képregényekben, miután Keystone Citybe érkezett, profilozói munkát kapott a rendőrségnél, ez a munka hozta össze későbbi jó barátjával, a harmadik Flash-el, Wally Westtel. Később egy támadás során, amikor Gorilla Grodd betört az Iron Heights-ba, a harc során Zolomon megsérült, ennek következtében deréktól lefelé megbénult.
A baleset után Wallyt arra kérte, hogy menjen vissza az időben és akadályozza meg a balestét, amire Wally nemet mondott. Zolomon nem törődött bele, hogy egész életét tolószékben kell töltenie, így betört a Flash múzeumba, hogy a Treadmill /futópad/ segítségével maga menjen vissza a múltba – a dolog azonban rosszul sült el, nem hogy nem tudott visszautazni az időben, hanem még a múzeum is felrobbant, és különleges képességgel ruházta fel Huntert. Képes lett manipulálni az időt, így úgy tűnt, mintha szuper gyorsan mozogna. A sárga jelmezt szintén a Flash múzeumból lopta el.
Később rájött, Wally azért nem volt hajlandó segíteni, mert őt még soha nem érték tragédiák, mint az elődjét, Barry Allent, így megölte feleségét, Linda Parkot. Wallynek végül sikerült legyőznie Zolomont, és megmenteni feleségét, de így is elvesztette iker-gyermekeit.
Az, hogy átemelték karakterét a sorozatba, sok mindent megváltoztat. Ha Wells valóban Hunter Zolomon, akkor lehet jó és rossz is, vagy megeshet az is, hogy most még jó, de későbbi ellentét ellenségekké teszi őt és Barryt.
|
|
4# - EDDIE THAWNE ELMÉLET |
 |
Nem volt meglepő, hogy amikor a képregény-rajongók meghallották az Eddie Thawne (Rick Cosnett) nevet, már teóriákat is kezdek gyártani. De az első részek után, másképpen nem lehetett jellemezni, mint egy szerelmes-rivális és egoista zsaru. Később úgy ábrázolták, mint egy lelkes, jószándékú nyomozót, aki már-már baráti szállakat tudhat magának Barryvel – és a gonosz elmélet már-már teljesen eltűnt a süllyesztőben – de csak majdnem. A félévadzáró mindent felrúgott.
Eddie, miután volt egy „kis” összeütközése Central City őrangyalával, bizalmatlanul áll Flash-hez, és mindenáron el akarja fogni, fényt akar deríteni valós énjére. És miután Barry végre kifejezte érzelmeit Iris iránt, az hogy Eddie a jövőben elveszíti a lányt, elég tragikus dolgokat idézhet elő a jövőben, ami akár a bosszú útjára is terelheti a jóképű nyomozót.
Visszatérve a 1x09-es rész végéhez, három kifejlet lehetséges: vagy végignézhetjük, amint ő maga válik Reverse-Flash-sé, vagy már viseli a jelmezt, csupán a detektív bőrébe bújva álcázza magát. A Harmadik lehetőség: ő Barry Allen elveszetett testvére – a képregényben ikertestvére volt Barrynek -, Malcolm Thawne, azaz Eobard Thawne, a Reverse-Flash apja.
Egy biztos: nagy csavar lenne, ha a kedves, szimpatikus zsaru magára öltené a gonosz szerepét, hiszen Wells-re már mindenki gyanakodik, és nem is okozna nagy meglepetést, ha kijelentené: én vagy a sárgajelmezes ember, míg Eddie efféle kijelentése biztosan padlóra küldené a nézőközönséget.
|
|